| Order number: | SKU1497 |
| Brand: | V-TAC |
| Type / Description: | LED Domelight SMART |
| Unit EAN13 code: | 3800157648806 |
| Guarantee: | 24 months |
More photos available
| without VAT | VAT rate | with VAT | ||
|---|---|---|---|---|
| Your price | 1 Pcs | 1 630,38 Kč | 21% | 1 972,76 Kč |
| Stock code | Stock | Number |
|---|---|---|
| 001 | Centrála Benešov n/Pl | < 10 Pcs |
| Brand/Manufacturer | V-TAC |
| Nominal service life (h) | 20 000 hrs h |
| Nominal voltage (V) | AC: 175-265V V |
| Dimmable | ano |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Skupina produktu V-TAC | VT-5141 |
| Třída energetické účinnosti podle 2019/2015 | G |
| Cykly zapnití/vypnutí > | >15000 |
| EAN13 (jednotkový) | 3800157648806 |
| Power | 40W W |
| Operating method | Not suitable for use in extreme conditions. Normal working c |
| Type of chip | SMD |
| Dimensions (mm) | 467 x 70 mm mm |
| Shape | Round |
| Colour housing | White |
| Weight netto | 1446 g |
| Material | Plastic, Metal |
| Volume per unit | 0,018432 m3 |
| Počet ks v balení | 5 |
| Počet kusů v kartonu | 1 |
| Colour rendering index CRI | >80 Ra |
| Colour of light acc. EN 12464-1 | 3 in 1 |
| Effective luminous flux | 2800 lm lm |
| Beam angle Degrees (°) | 120° ° |
| Lamp Power factor (PF) | >0.5 |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Dimensions of installation hole | 350 mm mm |
| Dodatečné informace | Starry light |
| Safety instructions | https://www.nbb.cz/gprs |
| Product certification | CE, EMC, ROHS |